Dea tenton të puthë në buzë Luizin, Kiara bën veprimin e menjëhershëm dhe…

Banorët e “Big Brother VIP” janë argëtuar shumë mbrëmjen e djeshme. Vëllai i Madh u organizoi një ‘Pyjama Party’ ku edhe luajtën. Ata kishin në dispozicion një rulotë, ku kishte dënime të ndryshme dhe disa prej tyre ishin me ‘spec’. Nëse refuzonin që të kryenin dënimin, atëherë do të pinin shots. Tek loja e rulotit, … Read more

Finale – Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën, nga kjo datë udhëtojmë pa viza

Finale – Parlamenti Evropian votoi pro liberalizimit të vizave për Kosovën, nga 1 janari 2024 udhëtojmë pa viza Parlamenti Evropian i tha sot po liberalizimit të vizave të Kosovës, duke e përmbyllur kështu këtë proces të stërzgjatur për qytetarët e Kosovës. Me votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën nga Parlamenti Evropian kjo çështje është … Read more

Luizi bën parashikimin e ‘frikshëm’, ja çfarë do të ndodh me Efin para finales

“Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe gjatë përditshmërisë, konflikteve dhe raporteve me njëri-tjetrin. Ai është një show televiziv që zhvillohet tërësisht brenda kufijve të një shtëpie, krijuar posaçërisht për personat e famshëm që bëhen pjesë të … Read more

Deklarata e Jorit për Kristin bën xhiron e rrjetit

Kristi është një nga banorët e vjetër të Big Brother Vip Albania 2 që i ka përballuar lojës duke qëndruar në shtëpi qysh nfa fillimi kur filloi spektakli më 24 dhjetor. Edhe pse në fillim të lojës ai dukej i qetë më vonë sidomos në Prime mori vëmendjen e të gjithëve me komentet kundërshtuese pothuajse … Read more

Kiarës i shembet pallati, banorët japin dënimin

Luizi erdhi me nje zarf te bardhe ku njoftoi se banorët do të zhvillojnë lojën jenga, duke përdorur crystal. Ata do të ndërtojnë një kullë duke përdorur vetëm një gisht për të lëvizur kristalet. Banori që do të rrëzojë padashje kullën, do të marrë një dënim, të cilin do ta japin të gjithë banorët e … Read more

Çift i ri brenda shtëpisë së “BBVA”? Dea Mishel futet në dush me Kristin

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër të vëmendjes. Banorët e BBV2 po përfliten kudo në rrjet, dhe janë kthyer në protagonistët e përditshmërisë sonë, duke transmetuar shumë emocione të forta teksa rrëfejnë historitë e tyre apo edhe … Read more