Digjet vetura në Fushë Kosovë – Tymi dhe zjarri frikëson banorët, dalin jashtë ndërtesës

Një veturë është përfshirë nga flakët mesnatën e së hënës në Fushë Kosovë. Fymi dhe flakët kanë alarmuar banorët e lagjës “Eliza” në rrugën “Dardania”.

Banorët kanë dal jashtë objektit teksa zjarrëfiksat dhe policia po intervenonin për të shuar zjarrin.

Vetura e djegur ndohej në garazhdë.

Sic meson Insajderi nuk ka të lënduar.

Insajderi sjell pamjet nga vendi i ngjarjes