Mbi 90 për qind të votave të numëruara, Erdogan afër fitores

Teksa po numërohen 91,55 për qind të votave, presidenti aktual i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, po prin ndaj kundër-kandidatit të tij për president, Kemal Kiliçdaroglu dhe po i afrohet fitores. Erdogan deri më tani ka të grumbulluara 52,61 për qind të votave apo 25,138,321 sosh. Ndërkaq, Kiliçdaroglu ka 47,39 për qind të votave apo 22,641,183 … Read more

Von Cramon arrogante me policët në Zveçan: Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi?

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Viola Von Cramon e ka vizituar veriun dhe nga Zveçani tha se “kjo është e frikshme”, ndërsa dikush po i tregonte se çfarë ndodhi të premten. Në afërsi të objektit të komunës, Von Cramon tha se “është një situatë e vështirë”, ndërsa më pas bisedoi me disa pjesëtarë të … Read more

​Vazhdon votimi në Turqi, kur pritet të dalin rezultatet?

Miliona votues janë parë drejt qendrave të votimit në Turqi për të votuar në balotazhin e parë presidencial, derisa kanë mbetur edhe pak orë derisa procesi i votimit të mbyllet. Gjatë ditës, presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan hodhi votën e tij, ku tha se ky është balotazhi i parë presidencial në historinë demokratike të … Read more

Rast i rëndë: 23-vjeçarja tenton të hidhet nga kati i tetë i banesës në Fushë Kosovë, e shpëton nëna e saj dhe Policia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Hashim Hajdini” në Fushë Kosovë, ku një vajzë ka tentuar t’i jap fund jetës së saj, për motive ende të panjohura. Rasti tronditi familjen, të cilët arritën të kërkojnë ndihmë nga Policia dhe fatmirësisht vajza u shpëtua, raporton Gazeta Sinjali. Burimet e Sinjalit brenda Emergjencës kanë … Read more

Vetura hyn gabim në autostradë, vozit në anën e kundërt

Një veturë gjatë ditës së sotme ka ngatërruar kahjen e lëvizjes në autostradë. Në një video e siguruar nga IndeksOnline shihet një veturë duke lëvizur në anën e kundër të autostradës. Siç duket nga videoja, shoferi i veturës nuk e ka vërejtur gabimin e tij, pasi që vazhdonte të voziste dhe nuk kishte lëshuar asnjë … Read more

Pamje nga përleshja ku u përfshi zyrtari policor Pepaj dhe djali i tij në Gjakovë

Pjesëtari i Policisë së Kosovës, Pashuk Pepaj, dyshohet se bashkë me djalin e tij, Shelbim Pepaj, janë përfshirë në një incident mbrëmjen e së hënës në rrugën ‘Ganimete Tërbeshi’ në Gjakovë, ku kanë sulmuar fizikisht dy persona. Gazeta Sinjali ka siguruar pamjet ekskluzive nga rrahja, ku shihen Pashuku dhe Shelbimi teksa godasin brutalisht viktimën në … Read more

“Ta q* nanën plumb në lule të ballit/ Probleme pronësore mes fqinjëve në Fushë Kosovë, njëri nga ta dërgohet në mbajtje

Mosmarrëveshjet për prona po vazhdojnë të shkaktojnë përleshje e telashe të shumta mes qytetarëve, të cilat shpesh edhe eskalojnë në kërcënime serioze, raporton Gazeta Sinjali. Një konflikt pronësor ka ndodhur dhe mes dy fqinjëve në rrugën ‘Vëllezërit Majanci’ në Fushë Kosovë, ku përpos mosmarrëveshjeve, situata ka eskaluar edhe në kërcënime serioze. Sinjali mëson se disa … Read more