Zhduket një burrë nga Fushë-Kosova

Dje një grua ka raportuar se një person në Fushë-Kosovë ka dalë nga shtëpia dhe nuk është kthyer më. Ai është larguar nga shtëpia nga data 19.12.2023. “Fushë Kosovë / 19.12.2023 – 10:00. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se viktima mashkull kosovar, ka dalë nga shtëpia dhe nuk dihet asgjë për vendndodhjen e tij. Rasti…

LEXO ME SHUME

“Jo, nuk pranoj”, nusja ndërroi mendje në momentin e fundit dhe u tregoi të gjithëve atë që kishte bërë vjehrri

E pyetur nëse pranon të martohet me Santiago Restrepo, kolumbiania Jessica Avilez, për habinë e të ftuarve të pranishëm, u përgjigj – JO! Nusja ndërroi mendje në momentin e fundit edhe pse kishte veshur një fustan të bardhë dhe qëndronte me dhëndrin përballë nëpunësve të gjendjes civile. Ngjarja e pazakontë ka ndodhur në Kolumbi dhe…

LEXO ME SHUME

Studentët ikin, pamje shqetësuese nga sulmi në Pragë, dëgjohen të shtëna (VIDEO)

amje shqetësuese të shumë të rinjve të cilët mendohet të jenë studentë të Universitetit ”Charles” në Pragë, tashmë janë publikuar. Ata shihen të iknin nga zona e rrezikshmërisë, nga ku dhe në Fakultetin e Arteve, pati një vrasje e të plagosur në hapësirat e kampusit, transmeton klankosova.tv. Madje në pamje dëgjohet edhe një moment i…

LEXO ME SHUME

Ekskluzive: Këta janë dy të arrestuarit për plagosjen në Fushë Kosovë, të dyshuarit tjerë ende në arrati

Një person ka mbetur i plagosur mbrëmë në rrugën ‘Nënë Tereza’ në Fushë Kosovë, si pasojë e të shtënave me armë zjarri pas një konflikti verbal me dy persona tjerë të dyshuar. Lidhur me rastin, sipas Policisë, janë arrestuar dy persona të dyshuar – përfshirë të plagosurin – teksa janë marrë të gjitha veprimet hetimore…

LEXO ME SHUME

Ekskluzive: Ky është grupi që kreu vjedhje në Fushë Kosovë, nuk i shpëtuan as maskat – zbulohen nga kamerat

Siguria publike po cenohet nga krime të natyrave të ndryshme, duke përfshirë edhe rastet e vjedhjeve e grabitjeve. Hajnat shpesh bashkëveprojnë si grup dhe arrijnë të kryejnë të kapin para e gjësende me vlerë nga shtëpitë e bizneset e ndryshme. Një grup i tillë prej tre personave është kapur nga Policia e Kosovës dhe të…

LEXO ME SHUME

Specialja e liron Nasim Haradinajn

Ish-pjesëtari i UÇK-së dhe ish-nënkryetari i OVL-UÇK-së, Nasim Haradinaj është liruar nga burgu. Këtë vendim e ka marrë kryetarja e Dhomave të Specializuara, Katarina Trendafilova. Në vendim thuhet se pasi ka shqyrtuar tërësinë e informacionit që i është paraqitur, përfshirë Raportin, është vendosur që për lirimin e Haradinajt në përputhje me rregullën 196 të Rregullores…

LEXO ME SHUME