“Lëshoje rrugën oj zojë se njeri ka me shku në spital”, gruaja në Fushë Kosovë e bllokon autobusin e Trafikut Urban – i del përpara dhe shkelmon

Denoncimet e qytetarëve karshi Trafikut Urban, kohëve të fundit janë bërë jo fort të rralla. Përderisa në të kaluarën ka pasur më shumë ankesa shumë për çmimet e biletave, oraret apo kushtet bazë, listës së ankesave i është shtuar edhe sjellja jo korrekte e shoferëve në disa linja.Por, siç duket, jo çdo herë udhëtarët janë…

LEXO ME SHUME

Sqarohen nga “Polluzha Tours”: S’jemi sulmuar, xhami është thyer pas goditjes nga një shpend

Autobusi i “Polluzha Tours” nuk është sulmuar. Sipas njërit prej pronarëve të kompanisë xhami i përparmë i autobusit që po kalonte në afërsi të Nishit në Serbi, është goditur nga një shpend. “S’bëhet fjalë për sulm. Gjatë kalimit nëpër autostradë, xhamin e autobusit e ka goditur një shpend, zog apo hut”, ka thënë Selim Hoti…

LEXO ME SHUME

Shkëmbim zjarri mes policisë dhe disa personave në Zubin Potok, arrestohet një serb

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një serb pasi dyshohet se ‘sulm ndaj personit zyrtar’ dhe ‘kontrabanda e mallrave’. Gjatë këtij aksioni ka pasur të shtëna me armë. Sipas një njoftimi për media në përpjekje për t’i ndaluar dhe kontrolluar automjetet e dyshuara, policia ka hasur në rezistencë të armatosur nga persona të…

LEXO ME SHUME

Prishtina vuan nga telashet, Përparim Rama luan “a Bëëz” me tiktokerët e rinj

Përderisa qytetarët e Prishtinës, po përballen me probleme të shumta, kryetari ka zgjedhur ta luaj lojën “Bëëz” me tiktokëra. Kolona të shumta, problemi me qenë endacak, e madje edhe kryeqyteti i mbushur me mbeturina, janë disa nga problemet nga të cilat “vuajnë”, prishtinasit. Por, përkundër këtyre, kryetari Prishtina duket në qejf të mirë, pasi i…

LEXO ME SHUME

Shteti që nuk njeh Kosovë ka një mesazh për kosovarët në prag të liberalizimit të vizave

Sllovakia bënë pjesë në vendet që nuk e ka njohur edhe Kosovën. Përkundër kësaj, kosovarët nga 1 janari pas liberalizimit të vizave do të mund të shijojnë bukuritë e Sllovakisë. Zyra Ndërlidhëse e Sllovakisë në Prishtinë ka dërguar një mesazh për kosovarët që iu pëlqen të eksplorojnë duke i ftuar të eksplorojnë qytetet sllovake. “Në…

LEXO ME SHUME