Milaim Zeka publikon biseda të Naim Murselit duke kërkuar para me fajde

Gazetari Milaim Zeka ka publikuar disa biseda të Naim Murselit me një amerikan. Në këto biseda vërehet se Murseli kishe biseduar me personin në fjalë për disa para borxh me fajde. Zeka përmes një shkrimi në Facebook, ka përshkruar rastin e vrasjes së Liridonës derisa thekson se kjo histori ngjanë me telenovela ”Naimi ka pranuar…

LEXO ME SHUME

Bëhen ‘llom’ dy nxënës në një shkollë fillore në Prizren, përdoren edhe mjete të ftohta

Rrahjet e përleshjet mes nxënësve në shkollat fillore e të mesme janë shumë të shpeshta. Drejtoritë shpesh detyrohen të kërkojnë ndihmën e Policisë për të intervenuar në incidente të tilla që ndodhin brenda hapësirave të shkollave, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i tillë ka ndodhur edhe sot paradite në njërën nga shkollat fillore të komunës…

LEXO ME SHUME

Hajnat nuk i ndalin grabitjet në pompat e EX FIS, të armatosur plaçkitin edhe një pikë në Ferizaj

Pompat e derivateve jo rrallëherë janë cak i hajnave. Kjo dukuri po krijon pasiguri dhe frikë si për qytetarët ashtu edhe për punëtorët që punojnë në këto biznese. Cak i hajnave shpeshherë është pompa ‘Ex Fis’, e cila shumë herë është përballur me grabitje të armatosura, raporton Gazeta Sinjali. Një rast i tillë ka ndodhur…

LEXO ME SHUME