Ekskluzive: Këta janë dy punëtorët e pompës “Euro Kos” në Lipjan që u kapën me drogë, ndalohen për 48 orë

Varësia nga droga sa vjen e shtohet dhe kjo dëshmohet çdo ditë me kapjen dhe arrestimin e dhjetëra personave konsumues e shpërndarës të substancave narkotike. Për një rast të tillë kanë rënë në pranga edhe dy persona në Lipjan, raporton Gazeta Sinjali. Gazeta Sinjali mëson ekskluzivisht se dy të dyshuarit janë Endrit Topalli dhe Isuf … Read more

UEFA me njoftim për biletat e ‘Euro24’/ Si duhet tifozët shqiptarë t’i blejnë ato?

UEFA njofton të gjithë tifozët e Kombëtares shqiptare në mbarë botën se ka nisur procesi i shitjes së biletave të ndeshjeve të Kampionatit Europian “Gjermani 2024”. Të gjithë të interesuarit që dëshirojnë të pajisen me bileta për ndeshjet e vitit të ardhshëm në Gjermani mund të hyjnë në faqen zyrtare të UEFA.com, përmes linkut bashkëngjitur: … Read more

Bastiset sërish argjendaria në Prishtinë, pronari i së cilës është arrestuar në lidhje me grabitjen e në Suharekë

Grupi kriminal që kreu grabitjen e armatosur në Suharekë ra në ‘kthetrat’ e Policisë gjatë ditës së enjte, pas një operacioni të gjerë policor. Njëri nga grabitësit u vra pas shkëmbimit të zjarrit me Policinë, ndërsa katër të tjerë u arrestuan – teksa kërkimet për ta kapur edhe një të dyshuar po vazhdojnë. Në mesin … Read more

“Sot duhet të kryhet kjo punë” – Si u planifikua vrasja e Liridona Ademaj? Dalin detajet të reja nga dosja e Prokurorisë

Disa orë para se të vritej Liridona Ademaj, i dyshuari për rastin e organizimit të vrasjes së gruas së tij, Naim Murseli ishte takuar me të dyshuarin Kushtrim Kokalla duke i thënë “sot duhet të kryhet kjo punë”, duke aluduar në vrasjen e Ademajt. Sipas dosjes së Prokurorisë, takimi kishte ndodhur në një qendër në … Read more

Inskenimi i grabitjes, pagesa për vrasjen e gruas dhe rrenat e Naim Murselit para Policisë – Krejt çka dihet deri më tani

Tre të dyshuarve për vrasjen e 30-vjeçares, Liridona Ademaj Murseli gjatë natës së 29 nëntorit në fshatin Bernicë të Prishtinës, Naim Murselit (bashkëshorti), Granit Plavës si dhe Kushtrim Kokallës sot Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji. Pas masës së caktuar, Gjykata ka dalë me njoftim, ku u zbuluan … Read more

Sera i vendoset në kulm për shkak të erërave, qytetari nga Skenderaj tregon dëmet

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur dje në Skenderaj, atje si pasojë e erërave të forta një shtëpi është mbuluar nga sera. Një bashkëfshatar në Klinë të Mesme, i ka dërguar Insajderit pamje nga atje. Sera e vendosur në kulmin e shtëpisë, iu ka shkaktuar kësaj familje edhe dëme materiale brenda shtëpisë. Qytetari ka dërguar … Read more

Vrasja e Liridona Ademajt: Kjo është vepra penale për të cilën dyshohet pjesëtari i FSK-së

Disa orë pas ceremonisë së varrimit të 30-vjeçares, Liridona Ademaj Murseli, si të dyshuar për kryerjen e vrasjes së saj më 29 nëntor në fshatin Bernicë të Prishtinës u arrestuan Naim Murseli (bashkëshorti) si dhe Granit Plava. Pak pas arrestimit të tyre, Gazeta Sinjali raportoi ekskluzivisht se i dyshuar i tretë për këtë rast që … Read more