Superkompjuteri parashikon tabelën e Premier Ligës: Renditja më e keqe e Man. United në 30 vitet e fundit!?

Një superkompjuter ka parashikuar tabelën përfundimtare të Ligës Premier dhe Manchester United pritet të ketë përfundimin e tyre më të keq në 30 vjet. United mposhti Lutonin me rezultat 1-0 në fundjavë dhe pavarësisht një fillimi të zymtë të sezonit, djemtë e Erik ten Hag janë aktualisht një nga ekipet në formë të Ligës Premier….

LEXO ME SHUME

“SHEMBULL I KEQ!” | Bëhet viral incidenti Lewandowski – Yamal, polaku kritikohet për gjestin e tij ndaj të riut spanjoll

Robert Lewandowski e injoroi dje shokun e skuadrës, Lamine Yamal. Të dielën pasdite, Barcelona e Xavit mposhti me përmbysje Alavesin (2-1), me golat e Lewandowskit. Por vëmendjea e mediave pas ndeshjes ishte te incidenti mes Lewandowskit dhe yllit të ri spanjoll, Lamine Yamal. Sipas një klipi të shpërndarë në platformën X nga Movistar, Lewandowski ishte…

LEXO ME SHUME

Violeta harron se e ka kohën të bëhet gjyshe, ekspozon gjoksin më shumë se që duhet

Këngëtarja e njohur kosovare, Violetë Kukaj është ndër këngëtaret më me zë në vend. Ajo tashmë është shumë aktive edhe me projekte të reja muzikore. Violeta është shumë aktive edhe në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Në fotografinë e fundit ajo me fustanin që ka veshur ka ekspozuar gjoksin dhe po duket tejet provokative./ORAinfo/…

LEXO ME SHUME

Fidan Jupolli e bën “horë” Lumir Abdixhikun për shkollën politike. (Video)!

Fidan Jupolli e bën “horë” Lumir Abdixhikun për shkollën politike. (Video)! Iniciativa e Kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, për të hapur shkollën politike “Ibrahim Rugova”, ka hasur në kundërshtim të madh nga gazetarët dhe analistët. Njëri prej tyre, Fidan Jupolli, e ka kritikuar publikisht dhe ashpër liderin e LDK-së, duke thënë se në një periudhë…

LEXO ME SHUME