Vdekja e katër shqiptarëve në Hamburg, mbyllen kërkimet- zjarrfikësit japin detajet e fundit

Departamenti i Zjarrfikësve të Hamburgut ka mbyllur kërkimet, pas 35 orësh të operacionit të vështirë dhe rraskapitës është gjetur punëtori i katërt i vdekur. BILD ka raportuar se punëtorët që vdiqën janë shqiptarë. Pasi departamenti i zjarrfikësve të Hamburgut iu përgjigj një kantieri të madh ndërtimi në Chicagostr. në orën 9:10 të mëngjesit të djeshëm, … Read more

Befason Alba, tallet ‘keq’ me Edona James

Alba Vukaj eshte nje nga banoret me te pelqyera te Big Brother Vip Kosova. Per te kane shprehur pelqim tashme tre djem brenda asaj shtepie dhe ka shume te tille qe e pelqejne nga jashte. Alba ka tallur Edonën se sa shpesh i ndërron ajo rrobat “A e din se tri herë i ka ndërruar … Read more

Alba e nervozuar me Lumbardhin, ja çfarë ai bëri ai

Alba ka biseduar me Metin, në lidhje me Lumbardhin. Ajo u vërejt se ishte bërë me nerva për shkak të trajtimit ndryshe nga Lumbardhi. “Si je, mos më pyet, mos fol pa respekt”, është shprehur Alba për Lumbardhin. Ndryshe, mbreme per heren e dyte Alba e refuzoi Lumbardhin pasi ai i shprehu pelqimin per te. … Read more

Izraeli sulmohet me raketa nga një grup islamik

Ushtria izraelite njoftoi të martën se ndërpreu një sulm ajror në zonën e Detit të Kuq, sulm ky për të cilin organizata islamike Huthi (e mbështetur nga Irani) në Jemen mori përgjegjësinë. Sipas CNN-it, në një deklaratë të transmetuar në TV Al-Masirah në pronësi të ‘Hothi’, Yahya Saree, zëdhënës i forcave të grupit islamik, njoftoi … Read more

Minatori përlotet para deputetëve: Punët i kemi keq, leni këto mbledhje…

Minatori i “Trepçës”, Sami Peci është përlotur sot para deputetëve të Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti teksa po fliste për grevën e mbajtur tash e 8 ditë. Ai ka theksuar se kushtet i kanë tejet të rënda. “Minutat janë të mëdhenj, kërkese shpirtërore është hajdeni shpëtoni minatorët”, u shpreh ai mes tjerash. “Duhet … Read more

Rasti i rrahjes së të moshuarës në Pejë, Aurona Pelaj arrin në Gjykatë.

Sot do të dalin para Gjykatës Themelore në Pejë tri infermieret që dyshohen për keqtrajtimin e të moshuarës në strehimoren “Orenda” në Pejë. Sipas disa pamjeve të publikuara në media, e dyshuara Aurona Pelaj, tashmë ka arritur në sallë. Prokuroria Themelore në Pejë kishte ngritur aktakuzë ndaj tri infermiereve, A.P., A.R., dhe R.K., për shkak … Read more