Gjykata merr vendim për kërkesën e familjarëve ldihur me sekuestrimin e pronave të Ervis Martinajt

Gjykata e Lartë nuk pranoi rekursin e paraqitur përmes avokatit dhe familjarëve të Ervis Martinajt duke lënë në fuqi vendimin për sekuestron e pronave. Në muajin Shkurt, Gjykata e Posaçme vendosi në sekuestro 34 pasuri të Ervis Martinajt dhe familjarëve të tij. Pronat që llogariten me vlerë rreth 10 milionë euro u sekuestruan me kërkesë…

LEXO ME SHUME

“Tradita vazhdon”, Valon Syla ka një këshillë për mërgimtarët edhe sivjet

Është shumë i përfolur në publik. Analisti, Valon Syla merr shumë komente në rrjete sociale, e sidomos për deklaratat drejtuar mërgimtarëve. Syla komenton mendimet e tyre sa i përket qeverisë dhe Kryeministrit Kurti. Ndër të tjera ai shprehet, “A u ngit Vetëvendosje e Albin?”. Gjithashtu, ai ka edhe një porosi për mërgimtarët që e përkrahin….

LEXO ME SHUME

Tjetër lajm i trishtë për familjarët e pesë anëtarëve të nëndetëses Titan që humbën jetën

Të afërmit e personave që mbetën të vdekur në nëndetësen e Titanikut nuk do të ribashkohen kurrë me të dashurit e tyre. Trupat e mbetur të pesë viktimave zhytëse nuk ka gjasa të dalin në sipërfaqe pasi firma e zhytjes në det të thellë konfirmon se ka “përfunduar operacionet në det të hapur”. Aksidenti katastrofik…

LEXO ME SHUME

“Jam e lodhur shpirtërisht”- Fjolla Morina vazhdon akuzat dhe deklaratat shokuese ndaj personazheve publike

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fjolla Morina prej kohësh ka shfaqur një gjendje të rënduar emocionale. Madje ajo nuk ka hezituar që të bëjë deklarata shokuese në rrjetet sociale, duke hedhur akuza ndaj personazheve publike. Fjolla nuk ka kursyer emra të njohur si nga arti ashtu edhe nga politika, dhe disa të tilla i ka bërë…

LEXO ME SHUME